GRYWALIZACJA

Przykłady treści

Nie wiesz o czym i jak napisać ? Zapoznaj się z przykładami po niżej!

Zainspiruj się – przykłady treści i działań

Artykuły, skrypty, opracowania, e-booki. Takie materiały wymagają pracy, ale są najlepiej wynagradzane. Jako zespół „Grywalizacji” chętnie pomożemy na każdym etapie.

Najczęściej krótkie wpisy nadające się do opublikowania w mediach społecznościowych. Treści muszą cechować się wartością merytoryczną, branżową.
Przykład:

Wpis – Facebook „Sensor katalityczny”

Infografiki, zdjęcia z opisem, grafiki przedstawiające interesujące zagadnienia, obrazki, wykresy, tabele z informacjami. Zobacz TUTAJ przykłady.

Filmy instruktażowe, poradnikowe i nie tylko.

 

Zrobiłeś kurtynę dymową, zorganizowałeś poligon strażacki, zmodernizowałeś skrytki w samochodzie pożarniczym, stworzyłeś konferencję itp.
Każda wykonania praca wnosząca wartość do świata ratowniczego może zostać wynagrodzona punktami w ramach niniejszego projektu.

Przykłady takich osiągnięć: wygrałeś OTWP, zawody pożarnicze, konkurs, w swojej lokalnej społeczności przeprowadziłeś serię szkoleń z Pierwszej Pomocy, opublikowałeś badanie, zdobyłeś miejsce w zawodach ratownictwa medycznego itp.
Każde zgłoszenie będzie indywidualnie rozpatrywane.

 

Wszystkie merytoryczne, autorskie treści lub opracowania na podstawie istniejących materiałów (z zachowaniem nienaruszalności praw autorskich) mogą otrzymać punkty w konkursie „Grywalizacja”.

Za podrzucenie „linku” otrzymasz punkty. Wystarczy, że prześlesz nam odnośnik do ciekawej strony, treści którą można wykorzystać, udostępnić, czy też materiały które można umieścić w biblioteczce plików itp.
Punktacja nie będzie przyznawana każdorazowo (np. gdy uczestnik będzie przesyłał kilkanaście linków do popularnych stron czy artykułów). Treść musi być w jakimś zakresie interesująca (np. jest nowa, mało doceniana i znana, zawiera nowatorskie treści, można po uprzednim kontakcie z autorem udostępnić ją innym itp.).

Zauważyłeś błędy merytoryczne, stylistyczne, językowe na stronie www.drogaratownika.pl? Zgłoś je opisując błąd a przyznamy Ci punkty! 🙂
Błędy można zgłaszać za pomocą kombinacji klawiszy. Wystarczy zaznaczyć dany tekst (na stronie drogaratownika.pl) i nacisnąć Ctrl+Enter. Pojawi się okno zgłoszenia błędu. KONIECZNIE dopisz tam swój adres e-mail przypisany do konta w projekcie „Grywalizacja”.

Zobacz przykłady TUTAJ. Fiszki mogą być dodane w różnej przejrzystej formie (np. PDF). Droga Ratownika korzysta ze strony „Quizlet” (zalecane).

Stworzyłeś lub brałeś udział w stworzeniu programu lub aplikacji na smartfon? Należą Ci się punkty!

 

Testy, quizy, krzyżówki. To jedna z ciekawych form uczenia się. Jeśli masz wątpliwości w jaki sposób stworzyć testy bądź quizy daj nam znać (zakładka kontakt). Zobacz jak wyglądają QUIZY na stronie drogaratownika.pl.

Inne formy edukacyjne, informacyjne, czy mające charakter merytorycznego wkłady w rozwój środowiska. Jeśli zastanawiasz się, czy dana treść/praca zostanie uwzględniona w Grywalizacji odpowiedz sobie na pytanie „Czy to wniesie wartość dodaną z której skorzystają inni?”.

 

Zajęcia z MDP - kilka ciekawych propozycji

Uwielbiamy ciekawe, sprytne sposoby na osiągnięcie jeszcze więcej w krótszym czasie! Zaktywizowanie młodzieży, zainteresowanie ich, przykucie uwagi sprawi, że wyniosą z lekcji jeszcze więcej. Masz na to jakieś sprawdzone sposoby? Podziel się z innymi 🙂

Byłem, zwiedziłem, zobaczyłem

Jeśli odwiedziłeś interesujące miejsce (muzeum, targi, strażnicę w innym kraju itp.) możesz podzielić się ciekawymi informacjami z innymi. Udostępnij zdjęcia z Twojego pobytu i opisz co zwróciło Twoją uwagę, może coś, co z powodzeniem moglibyśmy wprowadzić do swoich jednostek?

Taki sprzęt? Każdy powinien znać.

Nowe technologie, rozwiązania, materiały i sprzęt. Nie sposób za tym nadążyć. Jeśli chcesz opisać sprzęt, który wykorzystają w działaniach ratownicy, nie zwlekaj. Pomożemy go również opracować.

Jak to zrobić?

Artykuł o przeszukaniu pomieszczeń, nowe spojrzenie na gaszenie stodół, a może ciekawy sposób na sprawdzenie wycieków gazu czy rozlewiska niebezpiecznej cieczy? Każda treść traktująca problemy współczesnego ratownictwa (i nie tylko) to wkład w Profesjonalne formacje ratownicze!

Inne przykłady, gotowe tytuły, inspiracje.

– Sposób działania kamery termowizyjnej
– Deska KED, przykłady użycia
– Siły działające na kręgosłup podczas zdarzeń na drodze, zestawienie najgorźniejszych mechanizmów
– Efekt kominowy, co to jest?
– Trench effect, przykład zdarzenia
– Jak działa AC Hotstick?
– Co to jest bypass w autopompie?
– Z czego składa się układ wyciągowy 4:1?
– Jakie są błędy pomiaru pulsoksymetru?
– W jaki sposób działa pirometr?
– Jakie mamy rodzaje sygnalizatorów bezruchu?
– Jaką charakterystykę pracy ma sygnalizator bezruchu?
– Co to jest tarcza balistyczna i czy wykorzystuje się ją w PSP?
– Test paskowy Ph, wiarygodność i zastosowanie w podstawowym ratownictwie chemicznym
– Jak przebiege BLEVE?
– Co to jest reguła van’t Hoffa i co powinna mówić strażakowi w pożarze?
– Jakie przyciski ma radiotelefon? Czy znasz wszystkie funkcje?
– Jakie są popularne w Europie systemy TRIAGE?
– Słów kilka o dronach gaszących w PSP
– Helikoptery w straży pożarnej, przykład z kraju X
– Jak działa sygnalizator niskiego poziomu powietrza w butli?
– Jak nie obciążać poduszek niskiego i wysokiego ciśnienia
– Zasady korespondencji radiowej, przypomnienie najważniejszych
– Jak odholować ciągnik siodłowy pozbawiony powietrza?
– Jak działa zawór ślizgowy pradownicy?
– Sensor elektrochemiczny w detektorach
– Radiometr, podstawowe informacje o których mogłeś nie wiedzieć
– Elektronarzędzia w straży pożarnej, co warto kupić?
(…)